2016-10-18

Nepasiduok rudens depresijai

NEPASIDUOK RUDENS DEPRESIJAI, MOTYVUOK SAVE LAISVALAIKĮ PRALEISTI AKTYVIAI!

923425_520397834691541_2077168669_n

Nuotrauka Kristinos Bacevičiūtės

Kaip atostogų mėnesiai sugeba praskrieti lyg viena diena? Klausimas, kuris iš naujo kankina kiekvieną pradėjusį dar vieną mokslo metų etapą. Kad ir kaip stengėmės sustabdyti laiką, negailestingas ruduo pasivijo mus ir vėl įtraukė į nesibaigiančių darbų bei iššūkių pilną kasdienybę. Ir staiga apima keistas jausmas, jog šį kartą ponas Grinčas ketina pavogti ne Kalėdas, o mūsų nerūpestingo laisvalaikio akimirkas…

Dingusi šiluma, arba trumpas pamokymas, kaip ją iš naujo pasigauti rudens darganose

Tie, kurie šiltomis dienomis kartu su saulės patekėjimu griebdavosi dviračio, žaisdavo tinklinį, o vakarais naktinėdavo su draugais prie laužo, turėtų savimi didžiuotis dėl aktyviai praleisto laisvo laiko. Tačiau net ir labiausiai motyvuoti atostogautojai anksčiau ar vėliau palūžta ir (vaje, kaip keista) tas lūžis sutampa su spalvingojo spalio pirmosiomis dienomis. Šį mėnesį didžiąją dalį karčią mokslo šaknį kremtančios visuomenės apima lengva sezoninė depresija, žyminti aktyvaus laisvalaikio ir nerūpestingų dienų pabaigą. Būtent didžiausiam pesimistui, ypatingai pažeidžiamam niūriojo rudens savaitėmis, ir norėčiau skirti šį straipsnį bei paskatinti nesusikoncentruoti tik į prasidėjusių studijų sunkumus. Geriau jau užsibrėžti tikslą malonų laisvalaikį suderinti su pareigomis. Juk pasaulis tikrai nežada sustoti suktis, kai paskaitos įtraukia į nesibaigiančių atsiskaitymų sūkurį. Ir juk visai ne žodžiai „atostogos“ ar „vasara“ apibūdina mūsų gyvenimo laimę, kurios laukiame lyg stebuklo. Norėčiau pristatyti ne naują stebuklų gaminimo aparatą, o visiems puikiai žinomus (tik gal šiek tiek pamirštus) būdus, padėsiančius atrasti šilumą bei gerą nuotaiką rudens darganose paskendusioje širdyje. Tai trys aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdai, kurie neapsiriboja tik saulėtų dienų intervalu. Tai tarsi maži gyvenimiški patarimai kiekvienam, galbūt įkvėpsiantys įgyvendinti jūsų pačių sugalvotas laisvalaikio praleidimo idėjas bei neleisiantys atostogoms jūsų širdyse baigtis ištisus rudens mėnesius. Ir tai juk ne todėl, kad šį rudenį netikėtai prasitęsė šilti orai, paprasčiausiai jūs pagaliau išmokote gyventi, ne tik laukti.

Kol nuo lietaus nepermirko drabužiai, griebk riedučius arba dviratį

Riedučių bei dviračių nuoma Kaune – gan pigus laisvalaikio praleidimo būdas. Jei Kaune studijuoji pirmus metus arba tiesiog po paskaitų nusprendei apžiūrėti lankytinas miesto vietas, bet to neketini daryti ramiai vaikštinėdamas gatvėmis, riedučių ar dviračio nuoma bus puikus išsigelbėjimas. Šiuo atveju vienu metu nušausi netgi du zuikius: ne tik aktyviai praleisi laiką, bet ir labiau pažinsi Kauno miestą. O smagiausia tai, kad Kauno grožį atrasi tik dviračiams ir riedučiams pritaikytais takais, kurie dažniausiai vingiuoja šalia gražiausių miesto vietų, o ne mašinų spūstyje, laukdamas, kada pagaliau galėsi grįžti namo ir pažiūrėti dar vieną serialo seriją.

Plačiau apie nuomos sąlygas gali rasti čia: http://visit.kaunas.lt/index.php/lt/naujienos/kaune-jau-galima-issinuomoti-oranzini-dvirati/

VU KHF studentai, sportuokite LSU sporto ir laisvalaikio centre

Iki visiškai subjursiant orams parkuose, stadionuose galima visiškai nemokamai sportuoti gryname ore. Rudens mėnesiais taip pat galima išbandyti ir šiaurietišką ėjimą, kuris ne tik efektyviai stiprina kūną ir sveikatą, bet yra ir puiki bendravimo forma. Vandens turistai ir VU Kauno Humanitarinis Fakultetas kviečia į NEMOKAMAS tokio pobūdžio ėjimo ar lengvo bėgimo treniruotes! Na, o visiškai atšalus orams, aktyvų laisvalaikį mėgstantys studentai ima rinktis sporto klubuose. Savo studentams, nenorintiems sportui leisti daug pinigų, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas suteikia galimybę naudotis Lietuvos sporto universiteto Sporto ir laisvalaikio centro teikiamomis paslaugomis. Aerobika, treniruoklių salė, baseinas, stalo tenisas, – sporto šakų pasirinkimas išties įvairus. Viskas priklauso nuo norų, poreikių ir, žinoma, fizinių galimybių. Kita svarbi informacija, susijusi su šiuo pasiūlymu, bus skelbiama jau nuo kitos savaitės.

Jei ir dar maža – daugybė aktyvaus laisvalaikio centrų studentams Kaune

Laipiojimo centrai, dažasvydis, lazerių žaidimai, tinklinis po stogu – tai tik dalelė pramogų, kurias siūlo studijų miestas. Aukščiausioje aktyvaus laisvalaikio praleidimo sąrašo vietoje, kaip ir pridera, puikuojasi laipiojimo centrai, suteikiantys puikią galimybę pasiekti (na, gal ir ne mokslų, bet…) stataus kalno viršūnę ir lavinti naujus įgūdžius! Daugiau informacijos apie pramogą: http://www.laipiojimocentras.lt/. Na, o jei kalnų bei nuokalnių asmeniniame gyvenime ir taip užtenka, kitas aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas yra dažasvydis. Tiems, kam kasdienis gyvenimas vis gaili sveiko adrenalino dozės kraujyje, šis strateginis žaidimas puikiai tai atpirks. Plačiau: http://legionas.lt/. Tinklinis po stogu – dar viena pramoga, skirta užkietėjusiems vasarotojams. Tikri šio sporto aistruoliai sugalvojo puikų išsigelbėjimo būdą ir norinčius nepaisant blogų oro sąlygų basomis pabėgioti po smėlį kviečia pasvaidyti kamuolį jų įkurtoje smėlio arenoje (http://www.rioarena.lt/), kurioje rudens popietėmis galėsite pasijausti lyg vasariškame paplūdimyje. Galiausiai dar vienas pasiūlymas, paskatinsiantis kuo aktyviau praleisti studentišką kasdienybę – pabėgimo kambariai (http://www.breakfree.lt/). Kadangi esame studentai, laužome stereotipus ir neriame į paslaptis bei aktyvų laisvalaikį!

Taigi, mielas studente, nustok išsisukinėti ir jau nuo šiandien motyvuok save likusias rudens dienas praleisti aktyviai!

431807_520397031358288_373209429_n

Nuotrauka Kristinos Bacevičiūtės

Agnė Kibildaitė