2016-11-11

Pirmieji pirmakursio kartai


2016-10-11-05-56-34-1-1Pirmieji pirmakursio kartai

Kiekvienam naujam studentui pradžia yra sunki. Juk per pirmuosius mėnesius jis turi atprasti nuo mokyklos valgyklos bandelių, aptrintų koridorių palangių, aprašinėtų suolų ir, svarbiausia, šiltų mamos gamintų pietų. Tačiau ši nauja pradžia yra savotiškai žavi. Tai laikotarpis kuomet kiekvienas gali atrasti ir išbandyti save, pradėti suaugusio, mąstančio žmogaus gyvenimą. Ką tenka patirti pirmakursiui šiais pirmaisiais mėnesiais?

 

  • Baimę pasiklysti. Mažam bejėgiui studentui, atvykusiam iš mažo miestelio, didmiesčių autobusų ir troleibusų trasos gali pasirodyti kaip didžiausi labirintai. Nėra nieko labiau gąsdinančio kaip įsėdimas į neteisingą autobusą ir nuvažiavimas į visai kitą miesto galą. Tačiau tai verčia susipažinti su naujomis, dar nepažinotomis vietovėmis ir neapsiriboti vien universitetu ar bendrabučiu. Kad ir kaip paklydimai gali išgąsdinti, tai yra nuotykis, kurio metu gali atrasti vietelę, mielą širdžiai.
  • Bado žaidynes, beieškant skaniausio maisto netoli universiteto. Pirmaisiais mėnesiais gali pasirodyti sunku gyventi be mamos pagamintų pietų ar maisto mokyklos valgykloje. Tuo metu pirmakursis pasineria į paieškas, kur pertraukos metu galėtų pavalgyti. Kol suranda jam skaniausią maistą, pirmakursiui tenka pajusti viską – nuo faneros kvapo iki popieriaus skonio salotų. Ir visai nesvarbu, ar tai bus šildomi „submarinai“ parduotuvėje, ar „panini“ jaukioje kavinukėje, po ilgų paieškų kiekvienas studentas atras tą ypatingą vietą užkąsti pertraukų tarp ilgų ir varginančių paskaitų metu.
  • Universitetines krikštynas, po kurių dar savaitę stengsis išsiplauti kiaušinių likučius iš plaukų, o kojas diegs nuo pritūpimų skaičiaus. Kad ir koks gąsdinantis dalykas atrodytų krikštynos, tai yra įvykis, kurio negalima praleisti. Net jei po jų kelias dienas bus sunku paeiti, o mieste persekios mintyse užsilikęs žuvies ir majonezo kvapas, tai įvykis, kurį bus smagu prisiminti. Tik įveikęs krikštynų kančias, gali pasijusti tikrai įsiliejęs į universiteto bendruomenę.
  • Ruošimąsi „koliui“ paskutinėmis valandomis. Visi žinome, kaip pradžioje studentą gali įtraukti miesto ir naktinio gyvenimo virtinė. Norisi viską išbandyti, visur apsilankyti, o 24 valandų paroje ir mokslui, ir socialiniam gyvenimui nebeužtenka. Taigi pasiruošimai pirmiesiems atsiskaitymams lieka laikui, kuomet autobusas į universitetą stovi rytiniuose kamščiuose.
  • Apskrudusį pirmąjį bandymą pasigaminti vakarienę. Vakare po paskaitų grįžus namo, pilvas groja maršus. Sausas greitas maistas pradeda pabosti, todėl studento viduje pabunda virtuvės šefas. Paskambini mamai, užsirašai receptą ir pirmyn į bendrabučio virtuvę. Tačiau suktis virtuvėje gali pasirodyti sunkiau nei atrodė ir vietoj naminio kepsnio iš keptuvės ištrauki tikrų tikriausią anglį. Tačiau nereikia nusivilti, po kelių bandymų ir triūso virtuvėje gali pradėti gaminti geriau nei Gordonas Ramzis.
  • Naujas pažintis ir patirtis. Svarbiausia – pirmaisiais savo mėnesiais pirmakursis nebūna vienas. Su j2016-09-09-11-45-35-1-1uo kartu daugybė tokių pačių pirmakursių, išgyvenančių tokias pačias baimes ir patirtis. Prireikus pagalbos, šalia atsiras ir vyresnio kurso studentų, mielai besidalinančių savo patirtimi, bei Studentų Atstovybė, kuri šiuo atveju atstoja vyresniuosius brolius ir seseris, ir visuomet padeda išspręsti pirmakursio problemas.

Kad ir kokia baisi ir šiurpi pradžia gali atrodyti, tai laikotarpis, kupinas nuotykių, naujų pažinčių ir patirčių. Pradžią pirmakursis įsimins visam savo gyvenimui,  juk tai pirmieji nedrąsūs žingsniai studentiško gyvenimo kelyje.

Aurelija Skebaitė