2015-06-22

VU KnF SA istorija

Kauno fakultete veikia ir studentus vienija seniausia studentų savivalda Kaune – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Studentų atstovybė. Įsikūrusi 1991 metais, Studentų atstovybė sėkmingai tęsia pirmtakų pradėtus darbus, papildydama juos naujomis idėjomis. Studentų atstovybę įkūrė Tomas Palšis, šiuo metu gerai žinomos kompanijos UAB „ACME Baltija“ generalinis direktorius. Viskas prasidėjo nuo aktyvistų būrelio. Kalbama, kad tais metais buvo pasiūlyta uždaryti Kauno humanitarinį fakultetą, tačiau studentų atstovai susivienijo, aktyviai priešinosi šiai idėjai ir parodė, jog gali būti (ir yra!) stipri jėga. Per ilgą KnF SA istoriją buvo įgyvendintas ne vienas renginys: „Nulių šou“, „Pirmakursių krikštynos“, VU KnF SA gimtadienis, krepšinio turnyras, boulingo varžybos, „Valentinų išpardavimai“, kalėdinis vakaras su dėstytojais, „Fuksų stovykla“, „Sielų upė“, „Karjeros dienos“.

Šiuo metu studentų atstovybei vadovauja Indrė Zabulytė. Su savo komanda ji rūpinasi, kad būtų kuo geriau atstovaujama studentų interesams. Kiekvienas naujas vadovas į KnF SA atsineša naujų idėjų. „Vieningai Už Studentų Ateitį!“ – skelbia VU SA šūkis. Organizacijos nariai ypač rūpinasi studijų kokybe, todėl dažnai yra atliekamos apklausos. Jų rezultatai atskleidžia, ką reikia tobulinti, o ką išvis keisti. Turi klausimų dėl akademinių atostogų ar skolų? Studentų atstovybė pasiruošusi padėti! Tereikia drąsiai apsilankyti atstovybėje ir paprašyti pagalbos. Atėjęs gausi visus reikiamus dokumentus stipendijoms, bus atsakyti iškilę klausimai ir suteikta visa reikalinga informacija. O, kad atstovybės nariai būtų pakankamai tam kvalifikuoti vyksta įvairūs mokymai.

Akademinis sąžiningumas – viena iš svarbiausių tiek universiteto tiek studentų atstovybės idėjų. Bedradarbiaudama su fakulteto dėstytojais, organizacija jau kelerius metus vykdo akciją „Sąžiningai“. Ilgai mokeisi egzaminui, tačiau grupės draugas atėjo nieko nemokėdamas, nusirašė ir gavo geresnį pažymį? SA tai stengiasi pakeisti. Artėjant egzaminui gali prašyti Studentų atstovybės pagalbos dėstytojui prižiūrėti auditoriją. Anonimiškumas garantuojamas!

Taip pat kuriamas naujas projektas tobulėjimui „Studentai – studentams“. Galbūt nesupratai paskaitos temos, bet neišdrįsai paklausti? O gal dažnai pats draugams bandai padėti suprasti dalyką? Vykdant šį projektą sukuriama galimybė draugiškame studentų tarpe užpildyti visas spragas arba padėti kitiems tai padaryti.

Kiekvienais metais Vilniaus universiteto Studentų atstovybė organizuoja kasmetinį projektą – „Karjeros dienos“. Šie metai pat nėra išimtis. „Karjeros dienos“ – tai galimybė susipažinti su žinomais, nusipelniusiais ar daug pasiekusiais asmenimis, išgirsti jų sėkmės formulę. Šiais metais Vilniaus universiteto Kauno fakultete lankėsi tokie žinomi žmonės, kaip Giedrius Drukteinis, Rimvydas Širvinskas (Makalius), Akvilė Kavaliauskaitė ir Arūnas Matelis. Visi jie kalbėjo apie savo asmeninę patirtį ir, žinoma, problemas, su kuriomis teko susidurti savo kelio į sėkmę pradžioje.

Per dvidešimt šešerius VU KnF SA gyvavimo metų čia daug kas keitėsi: prezidentai, vadovavimo principai, atstovai, tikslai, veiklos prioritetai,  VU KnF SA buveinė, net pavadinimas. Nuo 2017 m. sausio 1 d. Studentų Atstovybė yra ne VU KHF SA, o VU KnF SA. Tačiau pagrindinis tikslas ir idėja tebėra tas pats — kokybiškai ir kūrybiškai atstovauti savo studentų interesams. Tapti KnF SA nariu gali bet kuris fakulteto studentas. Vienas iš buvusių VU KnF SA prezidentų Laurynas Mitkus teigė, jog nėra nieko stipresnio už vieningą idėjinę komandą, dirbančią dėl bendro tikslo, negalvojančią apie atlygį.